Nazywam się Łukasz Surmacz. Pochodzę z okolic Roztocza – urokliwej krainy w południowo-wschodniej Polsce. Tam się wychowywałem obcując z pięknem okolicznej natury. Tam też rozwinęła się moja pasja do fotografii.

Na początku interesowały mnie głównie zdjęcia krajobrazowe i przyrodnicze. W tej dziedzinie zdobyłem kilka dyplomów, a także brałem udział w wyjazdach plenerowych.

Z czasem odkryłem piękno fotografowania ludzi. Niesie to możliwość zatrzymania wyjątkowych chwil oraz związanych z nimi emocji i uczuć. Zdjęcia ludzi są niezwykle cenne – przywołują najpiękniejsze wspomnienia z życia. Pozwalają nam wrócić do ważnych wydarzeń rodzinnych i osobistych, przypomnieć sobie piękno tamtych chwil i zachwycić się nimi na nowo.


Działam na profesjonalnym sprzęcie, który pozwala mi uwiecznić najważniejsze momenty. Zdjęcia wykonuję tak, aby stanowiły dla Was wspaniałą pamiątkę na lata.

Obecnie mieszkam w Krakowie, gdzie ukończyłem specjalny kurs organizowany przez Archidiecezję Krakowską oraz posiadam legitymację upoważniającą mnie do fotografowania celebracji liturgicznych.


Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim portfolio i ofertą.